GCSL 29 Hy-Tek's MEET MANAGER 7/5/2010 Page 1
2009 Gwinnett County Swim League Championship, Sanction #: GA09-60A
GT Aquatic Center
GCSL Meters - Records
1 Girls 9-10 100 Free Relay 1:04.40 7/1996 Cricket Src
2 Boys 9-10 100 Free Relay 1:03.40 7/1992 Edgemoor North
3 Girls 9-10 100 Medley Relay 1:12.00 7/1996 Cricket Src
4 Boys 9-10 100 Medley Relay 1:11.90 7/1992 Edgemoor North
5 Girls 10&U 100 IM 1:17.30 7/1984 Mary Ellen Blanchard - Spalding Corners
6 Boys 10&U 100 IM 1:17.50 7/1994 Eric Shanteau - Four Winds
7 Girls 9-10 50 Free 31.02 7/1984 Mary Ellen Blanchard - Spalding Corners
8 Boys 9-10 50 Free 30.93 7/1994 Eric Shanteau - Four Winds
9 Girls 9-10 25 Free 15.14 7/1994 Elizabeth Herron - Nrc
10 Boys 9-10 25 Free 14.52 7/1996 Colt Jones - Richland
11 Girls 9-10 25 Back 17.46 7/1994 Julie Granger - North Manor
12 Boys 9-10 25 Back 17.77 7/1993 Harrison Sissel - Rivercliff
13 Girls 9-10 25 Breast 19.70 7/1996 Megan Coke - Richland
14 Boys 9-10 25 Breast 19.54 7/1992 Chad Donaldson - Lilburn Lions
15 Girls 9-10 25 Fly 16.41 7/1996 Megan Campbell - Cricket Src
16 Boys 9-10 25 Fly 15.73 7/1996 Daniel Pugh - Lockridge Forest
17 Girls 13-14 200 Free Relay 1:59.20 7/1997 Snellville
18 Boys 13-14 200 Free Relay 1:47.10 7/1995 Richland
19 Girls 15-18 200 Free Relay 1:58.50 7/1996 Hannary West
20 Boys 15-18 200 Free Relay 1:43.10 7/1997 Richland
21 Girls 13-14 200 Medley Relay 2:11.40 7/1995 Hannary West
22 Boys 13-14 200 Medley Relay 2:02.10 7/1995 Richland
23 Girls 15-18 200 Medley Relay 2:12.00 7/1996 Hannary West
24 Boys 15-18 200 Medley Relay 1:52.60 7/1990 Rivercliff
25 Girls 13-14 100 Free 1:01.70 7/1995 Lauren Odom - Hannary West
26 Boys 13-14 100 Free 55.57 7/1996 Matt Sopp - Thunderbolts
27 Girls 15-18 100 Free 1:00.30 7/1995 Merritt Adams - Fields
28 Boys 15-18 100 Free 53.14 7/1993 Shawn McNew - Rivercliff
29 Girls 13-14 50 Free 28.02 7/1994 Merritt Adams - Peachtree Statio
30 Boys 13-14 50 Free 25.16 7/1995 Kris Carranza - Richland
31 Girls 15-18 50 Free 28.03 7/1997 Courtney Foster - Cricket Src
32 Boys 15-18 50 Free 24.03 7/1991 Clay Tippins - Rivercliff
33 Girls 13-14 50 Back 32.42 7/1997 Julie Granger - Thunderbolts
34 Boys 13-14 50 Back 29.73 7/1990 Shawn McNew - Rivercliff
35 Girls 15-18 50 Back 32.41 7/1994 Tiffany Jones - Nrc
36 Boys 15-18 50 Back 27.25 7/1994 Shawn McNew - Rivercliff
37 Girls 13-14 100 IM 1:08.60 7/1995 Whitney Leatherwood - Hannary West
38 Boys 13-14 100 IM 1:03.20 7/1996 Matt Sopp - Thunderbolts
39 Girls 15-18 100 IM 1:08.40 7/1996 Merritt Adams - Fields
40 Boys 15-18 100 IM 58.94 7/1994 Shawn McNew - Rivercliff
41 Girls 13-14 50 Breast 34.70 7/1995 Whitney Leatherwood - Hannary West
42 Boys 13-14 50 Breast 32.17 7/1984 Mark Smith - Plantation Src
43 Girls 15-18 50 Breast 34.10 7/1996 Whitney Leatherwood - Hannary West
44 Boys 15-18 50 Breast 31.34 7/1985 Yarko Foltyn - Snellville
45 Girls 13-14 50 Fly 30.88 7/1997 Emily Armond - Snellville
46 Boys 13-14 50 Fly 28.30 7/1994 Mark Olson - River Oak
47 Girls 15-18 50 Fly 29.89 7/1996 Merritt Adams - Fields
48 Boys 15-18 50 Fly 26.13 7/1991 Clay Tippins - Rivercliff
49 Girls 8&U 100 Free Relay 1:16.20 7/1996 Parkview
50 Boys 8&U 100 Free Relay 1:24.80 7/1996 Four Winds
51 Girls 8&U 100 Medley Relay 1:25.70 7/1989 Snellville
52 Boys 8&U 100 Medley Relay 1:24.80 7/1996 Four Winds
53 Girls 8&U 50 Free 37.60 7/1996 Mary Davenport - Spalding Corners
54 Boys 8&U 50 Free 36.45 7/1993 Brent Thomas - Parkview
55 Girls 6&U 25 Free 19.77 7/1997 Kaitlyn Vann - North Manor
56 Boys 6&U 25 Free 19.50 7/1984 M Rog - Jones Bridge
57 Girls 7-8 25 Free 16.63 7/1979 B Hubbard - Cedar Creek
58 Boys 7-8 25 Free 16.96 7/1996 Daniel Viscinti - Flowers Crossing
59 Girls 6&U 25 Back 25.11 7/1996 Ali Slack - Berkley Hills CC
60 Boys 6&U 25 Back 25.97 7/1997 Danny Brinkley - Steeple Station
61 Girls 7-8 25 Back 20.56 7/1988 Merritt Adams - North Manor
62 Boys 7-8 25 Back 19.48 7/1985 D Santimauro - Nantucket
63 Girls 8&U 25 Breast 21.73 7/1983 A Mannino - World Champ Tenn
64 Boys 8&U 25 Breast 21.61 7/1987 Brandon Rocque - Hannary West
65 Girls 8&U 25 Fly 17.89 7/1991 Emily Armond - Snellville
66 Boys 8&U 25 Fly 17.91 7/1985 D Santimauro - Nantucket
67 Girls 11-12 200 Free Relay 2:05.90 7/1993 Nantucket
68 Boys 11-12 200 Free Relay 2:01.00 7/1994 Edgemoor North
69 Girls 11-12 200 Medley Relay 2:22.00 7/1997 Cricket Src
70 Boys 11-12 200 Medley Relay 2:15.80 7/1994 Edgemoor North
71 Girls 11-12 100 Free 1:03.60 7/1993 Ginny Kirouac - Nrc
72 Boys 11-12 100 Free 1:01.80 7/1994 Chad Donaldson - Parkview
73 Girls 11-12 50 Free 28.75 7/1983 Sarah Lincoln - Cedar Creek
74 Boys 11-12 50 Free 26.16 7/1993 Mark Olson - River Oak
75 Girls 11-12 50 Back 33.13 7/1987 Ginny Nichols - Edgemoor North
76 Boys 11-12 50 Back 32.53 7/1994 Chad Donaldson - Parkview
77 Girls 11-12 100 IM 1:10.20 7/1986 Mary Ellen Blanchard - Spalding Corners
78 Boys 11-12 100 IM 1:09.10 7/1993 Mark Olson - River Oak
79 Girls 11-12 50 Breast 37.28 7/1986 Mary Ellen Blanchard - Spalding Corners
80 Boys 11-12 50 Breast 35.96 7/1989 Jerry Tassa - Summit Chase
81 Girls 11-12 50 Fly 31.88 7/1993 Ashley Mayhew - Snellville
82 Boys 11-12 50 Fly 30.41 7/1991 Jerry Tassa - Summit Chase