2001 County Results 13-14 Girls

GWINNETT COUNTY CHAMPIONSHIP MEET - 7/13/01 to 7/15/01
Gwinnett County Swim League, Inc.
Emory University Pool
Results - 13-14 All Events
 
Event 5 Girls 13-14 100 Yard Freestyle
 
Place Name   Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Stowe, Elizabeth   14 Apalachee Aquatics 59.35 56.43 24
  27.63 28.80          
2 Banks, Meredith   13 Parkview 57.30 56.59 21
  28.44 28.15          
3 Ruse, Caroline   14 Hanarry West 59.88 57.51 20
  27.74 29.77          
4 Brehm, Amanda   13 Lansmoore Lasers Swim Team 58.35 57.98 19
  28.13 29.85          
5 Anderson, Sarah   14 Eastside Swim Team 1:00.31 1:00.27 18
  28.97 31.30          
6 Tinklepaugh, Courtney   14 Apalachee Aquatics 1:03.69 1:00.56 17
  29.31 31.25          
7 Haney, Megan   14 Duluth Thunderbolts 1:00.84 1:00.77 16
  29.12 31.65          
8 Lamb, Kaitlyn   13 Snellville Supersonics 1:03.59 1:01.07 15
  29.19 31.88          
9 Matichak, Marissa   14 Edgewater Lightning 1:03.30 1:02.35 14
  30.19 32.16          
10 Reed, Allison   14 Duluth Thunderbolts 1:02.56 1:02.90 13
  30.03 32.87          
11 Gathercoal, Jennifer   14 Rivermist 1:02.91 1:03.57 11
  30.47 33.10          
12 Zudekoff, Rachel   13 Trotters Ridge 1:02.98 1:03.63 9
  29.73 33.90          
13 Knox, Jessica   14 Nantucket Novas 1:05.75 1:03.85 8
  31.02 32.83          
14 Champion, Charly   14 Sugarloaf Tpc 1:04.28 1:04.39 7
  31.17 33.22          
15 Schwab, Morgan   14 Eastside Swim Team 1:07.16 1:04.47 6
  30.87 33.60          
16 Carlson, Katie   14 Hanarry S & R Club 1:05.02 1:04.56 5
  30.63 33.93          
17 Ford, Jenny   13 Duluth Thunderbolts 1:06.07 1:04.84 4
  31.45 33.39          
18 Fitton, Chesley   13 Summit Chase Country Club 1:08.57 1:05.01 3
  30.94 34.07          
19 Bond, Elizabeth   13 Edgewater Lightning 1:06.31 1:05.29 2
  31.14 34.15          
20 White, Rachel   13 River Oak 1:02.76 1:05.32 1
  29.11 36.21          
21 Hill, Amanda   14 Richland Waves Swim Team 1:06.04 1:05.41  
  31.02 34.39          
22 Cantrell, Torrey   13 Apalachee Aquatics 1:05.67 1:05.60  
  30.40 35.20          
23 Perez, Sara   13 Evergreen Lakes 1:04.86 1:05.95  
  31.35 34.60          
24 Day, Sarah   14 Richland Waves Swim Team 1:06.82 1:06.13  
  31.32 34.81          
25 Rodriguez, Carmen   13 Fields 1:07.98 1:06.38  
  32.68 33.70          
26 Eason, Morgan   13 Hanarry S & R Club 1:07.63 1:06.64  
  32.47 34.17          
27 Grissom, Mary   14 Nantucket Novas 1:06.46 1:06.97  
  32.86 34.11          
28 Crawford, Whitney   14 Cherokee Woods East\Rivercliff 1:07.03 1:07.37  
  32.32 35.05          
29 Schulte, Julie   13 Hurricane Hills 1:09.14 1:07.49  
  32.24 35.25          
30 Cox, Allison   13 Hanarry S & R Club 1:07.24 1:07.60  
  32.38 35.22          
31 Davis, Brittany   13 Summit Chase Country Club 1:08.37 1:07.91  
  33.57 34.34          
32 Baker, Lindsay   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 1:05.78 1:08.07  
  32.03 36.04          
33 Pardee, Lexi   13 Sugarloaf Tpc 1:08.65 1:08.09  
  32.04 36.05          
34 Carter, Stefanie   14 Waterton 1:07.31 1:08.31  
  31.58 36.73          
35 Armor, Ruslana   13 Rivershyre 1:08.17 1:08.74  
  32.80 35.94          
36 Szoltysek, Kamila   14 Gwin Oaks 1:07.43 1:08.75  
  32.90 35.85          
37 Nastav, Rachel   13 Timber Ridge 1:09.67 1:08.85  
  33.09 35.76          
38 Carter, Nicole   14 Cherokee Woods East\Rivercliff 1:09.30 1:08.91  
  32.80 36.11          
39 Bohannon, Allison   13 Coopers Pond 1:07.63 1:08.99  
  32.33 36.66          
40 Sharma, Elizabeth   13 Summit Chase Country Club 1:08.36 1:09.02  
  33.44 35.58          
41 Dickey, Amanda   13 Timber Ridge 1:10.25 1:09.22  
  33.60 35.62          
42 Kearns, Jackie   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 1:09.68 1:09.69  
  33.67 36.02          
43 Martin, Heather   13 Hamilton Mill 1:08.16 1:09.87  
  32.44 37.43          
44 Yates, Kathryn   13 Nantucket Novas 1:10.43 1:09.98  
  33.80 36.18          
45 Beard, Abby   14 Meadow Trace Marlins 1:09.19 1:10.19  
  33.13 37.06          
46 Kirksey, Allison   13 Peachtree Corners North Manor 1:09.75 1:10.31  
  33.86 36.45          
47 McCloy, Malorie   14 Snellville Supersonics 1:10.09 1:11.43  
  34.13 37.30          
48 Woodall, Brittany   14 Apalachee Aquatics 1:09.48 1:11.53  
  33.38 38.15          
49 Nelson, Maggie   14 Peachtree Corners North Manor 1:10.31 1:11.99  
  33.82 38.17          
50 Noland, Jessica   14 Maple Ridge Manta Rays 1:08.64 1:14.14  
  33.83 40.31          
 
Event 7 Girls 13-14 50 Yard Freestyle
 
Place Name   Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sanders, Courtney   14 Fields 26.30 25.63 24
2 Matichak, Marissa   14 Edgewater Lightning 27.12 26.81 21
3 Brehm, Amanda   13 Lansmoore Lasers Swim Team 26.72 26.90 20
4 Tait, Maegan   14 Snellville Supersonics 27.63 27.01 19
5 Lozano, Brittany   13 Saratoga 27.59 27.27 18
6 Cralley, Danielle   13 Rivermoore Park Riptide 27.47 27.56 17
7 White, Rachel   13 River Oak 27.24 27.74 16
8 McGee, Kelly   13 Timber Ridge 28.15 27.89 15
9 Perrett, Stephanie   14 Edgewater Lightning 28.00 28.15 13.5
9 Hill, Christie Leigh   14 Hanarry West 28.54 28.15 13.5
11 Anderson, Sarah   14 Eastside Swim Team 28.07 28.25 11
12 Woodall, Brittany   14 Apalachee Aquatics 28.31 28.33 9
13 Geiger, Jessica   13 Parkview 29.40 28.62 8
14 Reed, Allison   14 Duluth Thunderbolts 28.94 28.84 7
15 Schwab, Morgan   14 Eastside Swim Team 29.31 28.93 6
16 Battista, Bianca   14 Hurricane Hills 29.73 29.08 5
17 Ford, Jenny   13 Duluth Thunderbolts 29.69 29.29 4
18 Manting, Heather   13 Parkview 30.04 29.31 3
19 Faris, Haley   13 Duluth Thunderbolts 29.48 29.34 2
20 Nelson, Lauren   14 Peachtree Corners North Manor 29.53 29.40 1
21 Olson, Lauren   14 Peachtree Corners North Manor 29.56 29.47  
22 Denney, Crystal   14 Timber Ridge 30.03 29.52  
23 Nastav, Rachel   13 Timber Ridge 30.39 29.91  
24 Santaniello, Katie   13 Peachtree Corners North Manor 30.52 29.92  
25 Davis, Brittany   13 Summit Chase Country Club 29.58 29.93  
26 Champion, Charly   14 Sugarloaf Tpc 29.46 29.97  
27 Carlson, Katie   14 Hanarry S & R Club 28.83 30.03  
28 Henderson, Kayte   13 Duluth Thunderbolts 30.50 30.16  
29 Beard, Abby   14 Meadow Trace Marlins 30.42 30.20  
30 Miller, Elizabeth   14 Cherokee Woods East\Rivercliff 30.43 30.32  
31 Bond, Elizabeth   13 Edgewater Lightning 30.39 30.41  
32 Troxel, Courtney   13 Gwin Oaks 30.41 30.49  
33 Kearns, Jackie   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 30.36 30.59  
34 Nelson, Maggie   14 Peachtree Corners North Manor 29.81 30.60  
35 Szoltysek, Kamila   14 Gwin Oaks 29.16 30.63  
36 McCloy, Malorie   14 Snellville Supersonics 30.33 30.65  
37 Bryant, Lexie   13 Duluth Thunderbolts 29.69 30.69  
38 Perez, Sara   13 Evergreen Lakes 29.33 30.79  
39 Day, Sarah   14 Richland Waves Swim Team 30.29 30.87  
40 Davis, Elise   13 Hanarry S & R Club 30.56 30.89  
41 Pardee, Lexi   13 Sugarloaf Tpc 30.01 30.90  
42 Sharma, Elizabeth   13 Summit Chase Country Club 29.85 30.96  
43 Bohannon, Allison   13 Coopers Pond 30.01 31.03  
44 Humble, Emily   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 30.53 31.25  
45 Akin, Kelly   13 Duluth Thunderbolts 30.73 31.30  
46 McKelvey, Heather   14 Cherokee Woods East\Rivercliff 30.55 31.33  
47 Baker, Lindsay   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 29.83 31.35  
48 Tufts, Katie   13 Sugarloaf Tpc 30.82 31.39  
49 Martin, Heather   13 Hamilton Mill 30.06 32.04  
50 Noland, Jessica   14 Maple Ridge Manta Rays 30.29 32.48  
 
Event 9 Girls 13-14 50 Yard Backstroke
 
Place Name   Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Uribe, Stephanie   14 Peachtree Corners North Manor 30.73 30.45 24
2 Guy, Marsha   14 Cedar Creek Stingrays 31.28 31.03 21
3 Tait, Maegan   14 Snellville Supersonics 31.22 31.63 20
4 Perrett, Stephanie   14 Edgewater Lightning 30.60 31.82 19
5 Fitton, Chesley   13 Summit Chase Country Club 32.04 32.52 18
6 Duttenhofer, Erin   14 Richland Waves Swim Team 33.02 32.99 17
7 Patterson, Erina   14 River Oak 32.41 33.07 16
8 Cralley, Danielle   13 Rivermoore Park Riptide 32.74 33.12 15
9 Hill, Christie Leigh   14 Hanarry West 33.41 33.13 14
10 Murgas, Amanda   14 Trotters Ridge 33.46 33.43 13
11 Bryant, Lexie   13 Duluth Thunderbolts 34.49 33.60 11
12 Donaldson, Kristin   13 Timber Ridge 33.46 33.74 9
13 Haney, Megan   14 Duluth Thunderbolts 33.41 33.87 8
14 Buck, Emily   14 Meadow Trace Marlins 34.10 34.23 7
15 Bond, Elizabeth   13 Edgewater Lightning 33.55 34.43 6
16 Jones, Corrie   13 Eastside Swim Team 33.53 34.45 4.5
16 Zudekoff, Rachel   13 Trotters Ridge 33.76 34.45 4.5
18 Davis, Elise   13 Hanarry S & R Club 34.18 34.94 3
19 Wilmer, Cara   13 Timber Ridge 34.85 35.01 2
20 Lunceford, Meredith   13 Timber Ridge 37.23 35.06 1
21 Cantrell, Torrey   13 Apalachee Aquatics 34.45 35.23  
22 Knox, Jessica   14 Nantucket Novas 34.21 35.31  
22 Szoltysek, Kamila   14 Gwin Oaks 33.98 35.31  
24 Wight, Lisa   14 Parkview 36.29 35.32  
25 Olson, Lauren   14 Peachtree Corners North Manor 34.56 35.40  
26 Eason, Morgan   13 Hanarry S & R Club 34.65 35.42  
27 Manting, Heather   13 Parkview 36.11 35.63  
28 Lester, Layla   14 Hamilton Mill 35.31 35.80  
29 Rodriguez, Carmen   13 Fields 34.78 35.89  
30 Sample, Sydney   13 Peachtree Corners North Manor 36.97 35.98  
31 Armor, Ruslana   13 Rivershyre 35.66 36.02  
32 White, Rachel   13 River Oak 34.49 36.20  
33 Noland, Jessica   14 Maple Ridge Manta Rays 34.05 36.35  
34 Janousek, Aubrey   14 Youth Swimming 36.08 36.38  
35 Wang, Allen   13 Morning View 35.36 36.47  
36 Frey, Melissa   14 Steeple Station Stingrays 36.34 36.49  
36 Henderson, Kayte   13 Duluth Thunderbolts 35.40 36.49  
38 Carter, Nicole   14 Cherokee Woods East\Rivercliff 37.08 36.60  
39 Belden, Jane   13 Peachtree Station 35.23 36.79  
40 Bennetti, Amber   14 Youth Swimming 36.38 37.07  
41 Day, Sarah   14 Richland Waves Swim Team 36.39 37.11  
42 Sales, Ashley   13 Trotters Ridge 36.09 37.18  
43 Bennett, Allyson   13 Spalding Corners 37.02 37.26  
44 Santaniello, Katie   13 Peachtree Corners North Manor 37.13 37.57  
45 Holcombe, Kellie   13 Eastside Swim Team 37.18 37.59  
46 Rider, Shelby   14 Steeple Station Stingrays 36.20 37.76  
47 Baker, Lindsay   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 35.76 37.78  
48 Burgoyne, Sarah   14 Gwin Oaks 37.32 37.87  
49 Davis, Brittany   13 Summit Chase Country Club 36.08 38.08  
50 Strom, Jessie   13 Coopers Pond 37.24 38.13  
 
Event 11 Girls 13-14 100 Yard IM
 
Place Name   Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Sanders, Courtney   14 Fields 1:04.75 1:04.33 24
  29.89 34.44          
2 Banks, Meredith   13 Parkview 1:06.18 1:05.03 21
  31.28 33.75          
3 Ruse, Caroline   14 Hanarry West 1:07.82 1:05.09 20
  29.59 35.50          
4 Uribe, Stephanie   14 Peachtree Corners North Manor 1:06.60 1:06.36 19
  30.54 35.82          
5 Stowe, Elizabeth   14 Apalachee Aquatics 1:09.73 1:08.43 18
  32.45 35.98          
6 Brehm, Amanda   13 Lansmoore Lasers Swim Team 1:09.30 1:08.51 17
  32.53 35.98          
7 Guy, Marsha   14 Cedar Creek Stingrays 1:08.97 1:10.23 16
  31.56 38.67          
8 Tinklepaugh, Courtney   14 Apalachee Aquatics 1:12.35 1:10.28 15
  33.91 36.37          
9 Donaldson, Kristin   13 Timber Ridge 1:09.57 1:10.89 14
  32.46 38.43          
10 Lamb, Kaitlyn   13 Snellville Supersonics 1:12.48 1:11.28 13
  35.23 36.05          
11 Buck, Emily   14 Meadow Trace Marlins 1:12.08 1:11.48 11
  34.38 37.10          
12 Wilmer, Cara   13 Timber Ridge 1:11.73 1:11.98 9
  33.99 37.99          
13 Cairns, Courtney   13 Edgewater Lightning 1:14.00 1:12.91 8
  36.15 36.76          
14 Reed, Allison   14 Duluth Thunderbolts 1:12.59 1:13.19 7
  34.57 38.62          
15 Jones, Corrie   13 Eastside Swim Team 1:12.03 1:13.27 6
  34.71 38.56          
16 Fitton, Chesley   13 Summit Chase Country Club 1:13.92 1:13.62 5
  34.84 38.78          
17 Roberts, Emily   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 1:14.24 1:13.72 4
  36.28 37.44          
18 Wight, Lisa   14 Parkview 1:15.78 1:13.98 3
  35.21 38.77          
19 Denney, Crystal   14 Timber Ridge 1:15.24 1:14.23 2
  34.95 39.28          
20 Battista, Bianca   14 Hurricane Hills 1:15.07 1:14.53 1
  34.80 39.73          
21 Killian, Kendra   14 Apalachee Aquatics 1:15.99 1:14.58  
  35.29 39.29          
22 Faris, Haley   13 Duluth Thunderbolts 1:14.60 1:14.60  
  34.21 40.39          
23 Gathercoal, Jennifer   14 Rivermist 1:14.43 1:15.20  
  36.95 38.25          
24 Bryant, Lexie   13 Duluth Thunderbolts 1:17.28 1:15.32  
  36.35 38.97          
24 Eason, Morgan   13 Hanarry S & R Club 1:14.57 1:15.32  
  35.58 39.74          
26 Geiger, Jessica   13 Parkview 1:18.26 1:15.36  
  36.19 39.17          
27 Blanchard, Lauren   14 Gwin Oaks 1:15.12 1:15.75  
  35.94 39.81          
28 Brady, Lynn   13 Summit Chase Country Club 1:15.00 1:15.85  
  35.74 40.11          
29 Cantrell, Torrey   13 Apalachee Aquatics 1:16.24 1:16.11  
  35.15 40.96          
30 Wang, Allen   13 Morning View 1:15.47 1:16.16  
  37.69 38.47          
31 Hill, Amanda   14 Richland Waves Swim Team 1:15.52 1:16.41  
  34.87 41.54          
32 Barrs, Lauren   13 Rivershyre 1:16.74 1:17.16  
  36.07 41.09          
33 Grissom, Mary   14 Nantucket Novas 1:15.55 1:17.76  
  38.35 39.41          
34 Garner, Rebecca   13 Waterton 1:20.66 1:18.03  
  37.49 40.54          
35 Armor, Ruslana   13 Rivershyre 1:18.72 1:18.10  
  37.49 40.61          
36 Carter, Stefanie   14 Waterton 1:17.03 1:18.42  
  36.55 41.87          
36 Yates, Kathryn   13 Nantucket Novas 1:17.76 1:18.42  
  37.57 40.85          
38 Jezghani, Katie   14 Nantucket Novas 1:17.32 1:18.74  
  36.12 42.62          
39 Watkins, Christen   13 Edgewater Lightning 1:18.23 1:18.76  
  38.34 40.42          
40 Mahlke, Jennifer   13 Hanarry S & R Club 1:17.34 1:18.96  
  36.92 42.04          
41 Frey, Melissa   14 Steeple Station Stingrays 1:19.84 1:19.26  
  36.94 42.32          
42 Duttenhofer, Erin   14 Richland Waves Swim Team 1:16.45 1:19.36  
  35.93 43.43          
43 Mallory, Michelle   14 Saratoga 1:19.89 1:19.60  
  36.45 43.15          
44 Brasher, Emily   13 Edgewater Lightning 1:20.78 1:20.39  
  35.70 44.69          
45 Cox, Allison   13 Hanarry S & R Club 1:19.36 1:20.54  
  37.69 42.85          
46 Janousek, Aubrey   14 Youth Swimming 1:19.97 1:21.84  
  35.83 46.01          
47 Strom, Jessie   13 Coopers Pond 1:19.33 1:22.54  
  38.58 43.96          
48 Troxel, Courtney   13 Gwin Oaks 1:19.48 1:23.31  
  38.89 44.42          
49 Henderson, Kayte   13 Duluth Thunderbolts 1:21.03 1:25.46  
  39.32 46.14          
--- Patterson, Erina   14 River Oak 1:14.96 DQ  
  40.02 47.01          
 
Event 13 Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
 
Name     Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Banks, Meredith   13 Parkview 34.35 33.31 24
2 Roberts, Emily   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 34.67 34.65 21
3 Lozano, Brittany   13 Saratoga 36.01 35.10 20
4 Geiger, Jessica   13 Parkview 36.13 35.36 19
5 Tinklepaugh, Courtney   14 Apalachee Aquatics 36.84 35.56 18
6 Blanchard, Lauren   14 Gwin Oaks 35.77 35.80 17
7 Lamb, Kaitlyn   13 Snellville Supersonics 36.59 35.88 16
8 McGee, Kelly   13 Timber Ridge 36.68 36.02 15
9 Denney, Crystal   14 Timber Ridge 36.26 36.27 14
10 Jones, Corrie   13 Eastside Swim Team 36.76 36.48 13
11 Wang, Allen   13 Morning View 37.20 36.90 11
12 Kreutzer, Kara   13 Plantation S & R Club 37.72 36.94 8.5
12 Wight, Lisa   14 Parkview 37.58 36.94 8.5
14 Miller, Elizabeth   14 Cherokee Woods East\Rivercliff 38.04 37.27 7
15 Gathercoal, Jennifer   14 Rivermist 36.98 37.38 6
16 Nelson, Lauren   14 Peachtree Corners North Manor 37.53 37.39 5
17 Dorough, Jessica   13 Gwin Oaks 37.21 37.46 4
18 Brettschneider, Beth   14 Hanarry S & R Club 35.97 37.57 2
18 Buck, Emily   14 Meadow Trace Marlins 37.89 37.57 2
20 Humble, Emily   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 36.99 37.58 1
21 Hollowell, Kalan   13 Hanarry S & R Club 37.44 37.59  
22 Killian, Kendra   14 Apalachee Aquatics 37.41 37.71  
23 Barrs, Lauren   13 Rivershyre 37.55 37.82  
24 Zudekoff, Rachel   13 Trotters Ridge 38.12 38.09  
25 Frey, Melissa   14 Steeple Station Stingrays 39.09 38.16  
26 Mahlke, Jennifer   13 Hanarry S & R Club 37.90 38.47  
27 Brady, Lynn   13 Summit Chase Country Club 38.14 38.51  
28 Schwab, Morgan   14 Eastside Swim Team 38.01 38.54  
29 Cairns, Courtney   13 Edgewater Lightning 38.03 39.16  
29 Hankins, Leslie   14 Fields 39.80 39.16  
31 Kearns, Jackie   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 38.61 39.35  
32 Yates, Kathryn   13 Nantucket Novas 38.91 39.41  
33 Olson, Lauren   14 Peachtree Corners North Manor 38.90 39.56  
34 Mokris, Kelly   14 Edgewater Lightning 40.16 39.71  
35 Hoppa, Marci   14 Steeple Station Stingrays 40.62 39.76  
36 Kole, Jamie   14 Fields 40.73 39.88  
37 Mallory, Michelle   14 Saratoga 37.51 40.16  
38 Duttenhofer, Erin   14 Richland Waves Swim Team 39.06 40.22  
39 Kanzelmeyer, Kayla   14 Cedar Creek Stingrays 40.94 40.25  
40 Dickey, Amanda   13 Timber Ridge 41.13 40.48  
41 Shrader, Abigail   13 Hanarry West 40.91 40.50  
42 Adams, Victoria   13 Waterton 40.97 40.88  
42 Jezghani, Katie   14 Nantucket Novas 39.56 40.88  
44 Perez, Sara   13 Evergreen Lakes 40.33 41.08  
45 Wolverton, Ashley   14 River Oak 40.61 41.09  
46 Strom, Jessie   13 Coopers Pond 40.35 41.14  
47 Perdue, Jessi   14 Maple Ridge Manta Rays 39.06 41.58  
47 Hanbury, Colleen   14 Meadow Trace Marlins 40.57 41.58  
49 Finley, Erin   13 Hurricane Hills 40.29 43.72  
--- Watkins, Christen   13 Edgewater Lightning 39.88 DQ  
--- Lorek, Adrienne   14 Kingfish Swim Team 41.04 SCR  
 
Event 15 Girls 13-14 50 Yard Butterfly
 
Name     Age Team Seed Time Finals Time Points
1 Ruse, Caroline   14 Hanarry West 28.98 27.43 24
2 Sanders, Courtney   14 Fields 28.31 27.45 21
3 Matichak, Marissa   14 Edgewater Lightning 30.39 29.69 20
4 Stowe, Elizabeth   14 Apalachee Aquatics 30.85 29.97 19
5 Uribe, Stephanie   14 Peachtree Corners North Manor 30.59 30.38 17.5
5 Lozano, Brittany   13 Saratoga 30.75 30.38 17.5
7 Patterson, Erina   14 River Oak 31.22 30.43 15.5
7 Tait, Maegan   14 Snellville Supersonics 31.21 30.43 15.5
9 Haney, Megan   14 Duluth Thunderbolts 30.35 30.48 14
10 Guy, Marsha   14 Cedar Creek Stingrays 31.37 31.05 13
11 Hill, Amanda   14 Richland Waves Swim Team 31.27 31.09 11
12 Cralley, Danielle   13 Rivermoore Park Riptide 31.15 31.26 9
13 Donaldson, Kristin   13 Timber Ridge 30.84 31.49 8
14 Anderson, Sarah   14 Eastside Swim Team 31.56 31.68 7
15 Wilmer, Cara   13 Timber Ridge 31.97 31.87 6
16 Hill, Christie Leigh   14 Hanarry West 33.29 32.06 5
17 Reynolds, Robyn   14 Gwin Oaks 32.19 32.43 4
18 Rodriguez, Carmen   13 Fields 32.24 32.50 3
19 Cairns, Courtney   13 Edgewater Lightning 33.36 32.57 2
20 Nelson, Lauren   14 Peachtree Corners North Manor 31.94 32.62 1
21 Faris, Haley   13 Duluth Thunderbolts 32.74 32.69  
22 Manting, Heather   13 Parkview 33.11 32.70  
23 Davis, Elise   13 Hanarry S & R Club 33.43 32.83  
24 McGee, Kelly   13 Timber Ridge 32.40 32.87  
25 Ford, Jenny   13 Duluth Thunderbolts 32.49 32.88  
26 Killian, Kendra   14 Apalachee Aquatics 33.48 32.92  
27 Champion, Charly   14 Sugarloaf Tpc 33.47 32.95  
28 Kirksey, Allison   13 Peachtree Corners North Manor 33.35 33.06  
29 Sharma, Elizabeth   13 Summit Chase Country Club 34.23 33.14  
30 Woodall, Brittany   14 Apalachee Aquatics 34.44 33.30  
31 Roberts, Emily   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 33.06 33.35  
32 McCloy, Malorie   14 Snellville Supersonics 32.88 33.43  
33 Battista, Bianca   14 Hurricane Hills 33.54 33.49  
34 Beard, Abby   14 Meadow Trace Marlins 33.72 33.64  
35 Martin, Heather   13 Hamilton Mill 34.22 33.82  
36 Perrett, Stephanie   14 Edgewater Lightning 32.34 34.06  
37 Bohannon, Allison   13 Coopers Pond 33.98 34.14  
38 Knox, Jessica   14 Nantucket Novas 34.83 34.22  
39 Barrs, Lauren   13 Rivershyre 34.41 34.25  
40 Brasher, Emily   13 Edgewater Lightning 34.67 34.87  
41 Grissom, Mary   14 Nantucket Novas 33.47 34.98  
41 Mallory, Michelle   14 Saratoga 34.19 34.98  
43 Carter, Stefanie   14 Waterton 34.66 35.01  
44 Carlson, Katie   14 Hanarry S & R Club 33.53 35.32  
45 Blanchard, Lauren   14 Gwin Oaks 33.74 35.33  
45 Jezghani, Katie   14 Nantucket Novas 34.08 35.33  
47 McKelvey, Heather   14 Cherokee Woods East\Rivercliff 34.73 35.39  
48 Humble, Emily   13 Cherokee Woods East\Rivercliff 34.19 35.65  
49 Troxel, Courtney   13 Gwin Oaks 34.34 36.78  
--- Ulseth, Mandy   14 Plantation S & R Club 34.64 DQ  

This page last modified Thu, Apr 03, 2008